Bylinková zahrádka Na Kopečku

Musíme se Vám hned v úvodu  pochlubit naši novou bylinkovou skalkou, která všem dětem dělá velkou radost, společně se podílejí na její úpravě a údržbě, ale také zkoušíme spoustu bylinkových receptů.

Jak jsme na to šli?

Nejdříve jsme navozili kamení a hlínu. Poté jsme vytvořili kruhovou spirálu, kterou jsme označili kamením. Postupně jsme je vršili do výšky kruhu, zasypávali hlínou, až jsme vytvořili bylinkovou zahrádku. Zasypali hlínou a mohli sadit bylinky.

Pažitku, tymián, libeček, bazalku, meduňku, ….

Bylinky nám krásně rostou a všechny využijeme v naší nové kuchyni. Moc nám chutná. Mňam.

Nezapomněli jsme na ptáčky, pro které jsme vyrobili z keramiky misku s vodou, aby se mohli v letních vedrech osvěžit a svlažit své zobáčky.

Na vršku naší bylinkové spirály trůní strašidýlko Emílek se žabičkou Kuňkalkou, který ji ve dne i v noci hlídá.

Vedle bylinkové zahrádky jsme si společně vysadili různobarevný rybíz, který nám dává potřebné vitamíny. Budeme se o naši zahrádku dobře společně starat. Moc se nám povedla a máme z ní radost i užitek.

Kromě bylinkového záhonku se nám na zahradě objevily také dva nové příbytky pro veverky – už jen čekáme, až se k nám nějaká veveruška nastěhuje a  školní rozcestník.

Fotky s bylinkovou zahrádkou i s jejími „dary“, na kterých si děti už pochutnávají, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.